شاید درخواست های دعای تان محدود و کوچک است. اما خدا می خواهد…

شاید درخواست های دعای تان محدود و کوچک است. اما خدا می خواهد پاسخ عالی و ارزشمندتری به شما بدهد. او می خواهد برکات فراوانی را عطا کند و معجزات زیادی در زندگی شما انجام دهد. محدود تقاضا نکنید و عملکرد خدا را هم محدود نکنید. او خدای نامحدودی است که نه فقط توانایی انجام معجزه را دارد، بلکه صاحب برکات بی شمار نیز می باشد.

آری، اگر صدای یهوه خدای خویش را بشنوید، تمامی این برکات بر شما خواهد آمد و از شما پیشی خواهد گرفت [ تثنیه 28:2 (NMV) ]

براستی که برکات جاودانی به وی عطا کرده‌ای و به شادی حضور خویش، شادمانش گردانیده‌ای. [ مزمور 21:6 (NMV) ]

 

سؤال کردن از دل

تا حالا شده به زندگیت نگاه کنی و فقط فکر کنی… چطور خدا میتونه منو دوست داشته باشه بعد از تمام کارهایی که تو زندگیم کردم و شرم و احساس گناه به نوعی غرور و تکبر شرم ﺁور زندگی گذشته. و شما شروع می کنید به توجیه اینکه چرا شما به چنین اقدامات تکان دهنده ای رانده شده اید و یا شرایط را سرزنش می کنید یا بقیه را سرزنش می کنید. والدینم، تربیت من، خواهر و برادرانم، همسرم… همه خیلی ناکارﺁمد بودند. خب من… و بسیاری از هم‌ایمانانی که می‌شناسم، در یک زمان و یا زمانی چنین سؤالاتی را از خود می‌پرسند. … چه راحت میشه گناه رو توجیه کرد
بخشش خدا

و اون موقع یادت میاد که اولین بار باور کردی گناهانت بخشیده شده رفته: پراکنده شده : هرگز برنگرد : به اعماق غباری فراموشی خدا فرو رفت. و یادت میاد که اولین لذت و حیرت تو بخشیده شد. و زندگی شگفت‌انگیز می‌شود و در حضور رئوفانهٔ محبت خدا می‌نشینید. و شکرگزارانی که به خدا دعا میکنند …و به درخواستهای شما جواب داده میشه و بشارت فیض فریاد زده می‌شود و دیگران خدای تو را می‌شناسند. و اولین شور عشق در قلب خلسه شما جریان داره.
ذهن شکاک

ولی بعدش، ﺁروم… متوجه میشی که اوضاع مثل اولش نیست… و بعدش شروع میکنی به سوال کردن… واقعا نجات پیدا کردم؟ واقعا بخشیده شدم؟ واقعا قبول کردم؟ ﺁیا واقعا خدا مرا دوست دارد؟ تا حالا شده به زندگیت نگاه کنی و واقعا تعجب کنی؟ خب من… و بسیاری از هم‌ایمانانی که می‌شناسم، در یک زمان و یا زمانی چنین سؤالاتی را از خود می‌پرسند.
مفاهیم نادرست

سپس به دیگر مومنان با درک ناقص نگاه می کنید و قضاوت می کنید. به نظر می‌رسد که حتی اگر نجات یافته باشم، او بیشتر از من به ﺁنان توجه دارد! به نظر می رسد که خدا دیگران را به من ترجیح می دهد- نگاه کنید که او چگونه ﺁنها را برکت داده است! تا حالا شده به زندگیت نگاه کنی و واقعا تعجب کنی خب من… و بسیاری از مومنان می دانم که گاهی سعی می کنند چنین افکاری را توجیه کنند.
ترس‌های بی‌اساس

اگر با چنین تردیدهایی زندگی کنید، نمی‌توان به خدا اعتماد کرد. با چنین ترس و نگرانی‌هایی نمی‌توان به خدا اعتماد کرد، و چنین توجیهات. اگر برای یک لحظه هنوز هم چنین شک و تردیدی وجود دارد, باید به ﺁنها توجه شود. اگر در نظر داشته باشید که خدا مورد علاقه‌ای دارد، و شما یکی از ﺁن‌ها نیستید. که باید باهاش برخورد بشه اگر هنوز هم چنین شک، ترس، نگرانی، نگرانی یا چنین تصورات نادرستی دارید… اینها باید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شوند.
پذیرفته‌اید

یکی از قدیسان بزرگ این رو نوشته… “دو تا سوال هست که هر مومنی باید هر چه زودتر حل بشه… ﺁیا خدا کاملا مرا می‌پذیرد؟ و دیگری این است: اگر چنین کند، بر چه اساسی این کار را می‌کند؟ این بسیار مهم است.” او در ادامه می‌گوید: “چه خرابی‌هایی اغلب در زندگی پیر و جوان، ثروتمند یا فقیر، نجات‌یافته یا نجات‌نیافته، می‌گذرد، چه در سطح انسانی، چه در سطح انسانی، و چه در سطح بسیاری از ایمانداران، چه “مبارز” و چه “گیاه‌پرستان”، بدون این حقیقت ارزشمند که بر ﺁن تکیه کنند، زندگی می. در افسسیان ۱:۵-۶ می‌خوانیم: ‹ما را به سرپرستی عیسی مسیح به خود اختصاص داده‌ایم، به رضامندی اراده‌اش، تا جلال فیض او را که ما را در حبیبان پذیرفته است تسبیح خوانیم،›
حقیقت کتاب مقدس

اگر شما یک بار و برای همیشه مقبولیت خود را به خدا نپذیرفته اید… شما تا زمان مرگ یا تجاوز، زندگی شکست‌خورده‌ای خواهید داشت – و این یک حقیقت غیر قابل مذاکره در کتاب مقدس است. اگر شما یک بار و برای همیشه مقبولیت خود را به خدا نپذیرفته اید… تا زمانی که بمیری یا مسیح برگردد، زندگی شکست‌خورده‌ای خواهی داشت. این خواست خدا برای تو نیست. زیرا خدا پسرش را فرستاد تا بمیرد – به خاطر محبت به تو. صفحه‌به‌صفحه‌ای از کتاب مقدس، این افکار نادرست را به تصویر می‌کشد.
حقیقت کتاب مقدس

خواندن، علامت گذاری و یادگیری: افسسیان ۱:۶: او ما را در معشوق پذیرفته است. زندگی، راه رفتن و خوابیدن: افسسیان ۱:۶: او ما را در معشوق پذیرفته است. بدون که می‌دانی: افسسیان ۱:۶: او ما را در معشوق پذیرفته است. پذیرش این ﺁیه به این معنی است که می گوید: او ما را در معشوق پذیرفته است. فقط یک و یک دلیل وجود داره برای پذیرش تو و من ما مورد قبول خدا در معشوق هستیم. خدا ما را به دلیل ﺁنچه مسیح در صلیب انجام داد، پذیرفته است.
واقعیت ابدی

پولس این حقیقت را در رساله‌های الهامی خود تمرین می‌کند: “کیست که ما را از محبت مسیح جدا سازد؟ ﺁیا مصیبت و تنگی و اذیت و گرسنگی و عریانی و خطر و شمشیر خواهد بود؟ زیرا یقین می‌دانم که نه موت و نه حیات و نه فرشتگان و نه مدینه و نه قدر و نه اجسام و نه چیزهای ﺁینده و نه بلندی و نه عمقی و نه هیچ مخلوق دیگر قادر نخواهند بود ما را از محبت خدا که در خداوند ما مسیح عیسی است، جدا سازند.” رومیان ۸:۳۸. خدا کیست که باید دروغ بگوید. کلام او حقیقت است. قول های اون کاملا درسته. او امین است و بر (سر و سامان)‌اش راست است. او ما را در (ژرفای) معشوق‌ها پذیرفته است.

درباره‌ی Amir Gh

همچنین ببینید

افکار نسنجیده

افکار نسنجیده این مزمور نه تنها در نظر گرفته شده است، بلکه می‌گوید: “غزل” با …

5 نظر

  1. آمیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن برکت باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *