برج بابل

Tower of Babel, by Lucas van Valckenborch, 1594, Louvre MuseumTower of Babel, by Lucas van Valckenborch, 1594, Louvre Museum

“و اما، تمامی زمین را یک زبان و یک گفتار بود. و چون مردم از مشرق کوچ می‌کردند، در سرزمین شِنعار دشتی هموار یافتند و در آنجا ساکن شدند. آنان به یکدیگر گفتند: «بیایید خشتها بزنیم و آنها را خوب بپزیم.» ایشان را خشت به جای سنگ و قیر به جای ملات بود. آنگاه گفتند: «بیایید شهری برای خود بسازیم و برجی که سر بر بهشت ( آسمان ) ساید، و نامی برای خود پیدا کنیم، مبادا بر روی تمامی زمین پراکنده شویم.» اما خداوند فرود آمد تا شهر و برجی را که بنی‌آدم بنا می‌کردند، ببیند. و خداوند گفت: «اینک آنان قومی یگانه‌اند و ایشان را جملگی یک زبان است و این تازه آغازِ کارِ آنهاست؛ و دیگر هیچ کاری که قصد آن بکنند، از ایشان بازداشته نخواهد شد. اکنون فرود آییم و زبان ایشان را مغشوش سازیم تا سخن یکدیگر را درنیابند.» پس خداوند آنان را از آنجا بر روی تمامی زمین پراکنده ساخت و از ساختن شهر بازایستادند. از این رو آنجا را بابِل نامیدند، زیرا در آنجا خداوند زبان همۀ جهانیان را مغشوش ساخت. از آنجا، خداوند ایشان را بر روی تمامی زمین پراکنده کرد.”
‮‮پیدایش‬ ‭11:1-9‬ ‭NMV‬‬

داستان بابل داستانی که توجه من رو به خودش جلب کرد پس از ماه ها فکر کردن به این داستان معنی آن را اینگونه برداشت کردم.
رژیم‌های توتالیتر نابود خواهد شد:
فرض کنید کسی بپرسد «اما آیا در روزهای آخر یک دولت جهانی بزرگ وجود دارد که مسیحیان در واقع در همه جا مورد آزار و اذیت قرار می گیرند؟» پاسخ مثبت است. در روزهای آخر، خداوند محدودیت هایی را که اکنون این شرارت را حفظ می کند، از بین می برد.
یوحنا او را فرا می خواند (مکاشفه 13: 3) – با جذابیت جهانی بزرگ روبرو خواهد شد و آزار و اذیت وحشتناک مسیحیان خواهد شد. اما در اینجا ارتباط با شورشیان شینار وجود دارد. برج آنها ساخته شده بود برج بابل (پیدایش 11: 9) نامیده می شود. هدف رسیدن برج (پل) به بهشت هست برجی که آسمان (بهشت ) را به زمین وصل کند.در دنیایی امروز بسیاری از ایدئولوژی های سیاسی که با هدف ایحاد بهشت بر زمین در تلاشند اما به نظر این تفکر واقعی نیست و این را درتاریخ سیستم های سیاسی تمامیت خواه می توانیم ببینیم.

درباره‌ی Saber Amiri

هان بر در ایستاده می‌کوبم کسی اگر صدای مرا بشنود و در به رویم بگشاید به درون آمده و با او هم‌سفره خواهم شد و او با من . [email protected]

همچنین ببینید

محبت به همسایه بزرگترین حکم

“«چون محصول زمین خود را درو می‌کنید، تا به گوشه‌های مزرعه را به تمامی درو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *