وقتی در جایگاه ایمان باشید

A beautiful rose window with pipe organ accompaniment at St. Peter’s Cathedral, Belfast, Northern Ireland

وقتی در جایگاه ایمان باشید، خدا به شما و اطرافیان تان نشان خواهد داد که او خدای شگفت انگیز، معجزه گر و متخصص حل مشکلات است. او خدای بی نهایت نیکوست. یک سرانگشت لطف او، زندگی شما را زیررو خواهد کرد.

حقایق کتاب مقدس

در غلاطیان ۵:۶ می‌خوانیم:  6زیرا در مسیحْ عیسی نه ختنه اهمیّتی دارد نه ختنه‌ناشدگی، بلکه مهم ایمانی است که از راه محبت عمل می‌کند.. در رومیان ۵:۱۶ ﺁمده است: پس از ایمان است که برحسب فیض باشد. و در ۱قرنتیان ۱۳:۲ می‌خوانیم که اگر چه ایمان دارم، تا بتوانم کوه‌ها را از میان بردارم، اما محبت نداشته باشم، هیچ هستم.
عنصر ضروری

در زندگی خصوصیاتی وجود دارد که می‌توانیم بدون ﺁن زندگی کنیم، اما بدون ایمان نمی‌توانیم زندگی مسیحی را ﺁغاز کنیم. بدون ایمان ما در موقعیتی نیستیم که بتوانیم به زندگی مسیحی خود ادامه دهیم و بدون ایمان بدون اعتماد، نمی‌توانیم خدا را خشنود سازیم. ایمان به کلید اصلی کلید… کلید باز کردن قلبمون به لطف خدا.
رشد روحانی

ایمان برای اولیهٔ نجات روح ضروری است. ما با لطف و مرحمت نجات پیدا کردیم. فیض بی‌کران خدا، اما از طریق ایمان است. خدا به هر کس ایمان ﺁورد نجات خواهد یافت… ایمان کلید باز کردن دلمان به سوی عشق اوست. ایمان برای قدوسیت و تقدیس لازم است (نجات جان). ایمان برای زندگی‌ای که در ﺁن صورت عیسی تغییر می‌کند، ضروری است، زیرا با وجود قدرت روح‌القدس، به ﺁن از طریق ایمان دسترسی می‌یابد. ﺁری، ایمان کلید باز کردن دلمان به روی فیض و برکت است.
خشنودی خدا

ایمان، ما را از موقعیت کنونی‌مان دور می‌سازد و ایمانمان نیز در تشخیص موقعیت کنونی‌مان “در مسیح” بسیار حیاتی است؛ جایی که در ﺁسمان‌ها با او نشسته‌ایم… جایی که شرایط زندگی زمینی هیچ تأثیری بر جایگاه ﺁسمانی‌مان ندارد. اما ما باید ﺁن را اینگونه در نظر بگیریم و در مقابل هدایت روح سر خم کنیم، و بنابراین ایمان کلید است – کلید باز کردن دلمان برای خشنود ساختن خدا.
لطف خدا

ایمان از طریق تخیل یا نگرانی بی‌پایه و اساس به عقب برنمی‌گردد. اعتماد، یک تمرین فکری نیست یا از نظر ذهنی پذیرش یک بیانیه نیست. اعتقاد به هیچ تضمینی برای اطمینان قطعی یا تضمینی محکم نیاز ندارد. ایمان طرز فکر روح است که به کلام خدا اعتقاد دارد و بر ﺁن عمل می‌کند. اعتماد، انسان را ملزم می‌سازد که کل بشر کلام خدا را بدون قید و شرط بپذیرد. اعتقاد به ایمان مستلزم تصمیم‌گیری در مورد اراده‌مان است، یعنی زندگی بر طبق وعده‌های خدا. اما اعتماد کلید. ایمان کلید. ایمان کلید باز کردن قلب ما به عشق و رحمت اوست
بخشش خدا

اگر عفو به دلیل توبه صورت می‌گیرد، باید ایمان داشته باشم که ﺁن را بپذیرم. اگر بخشش به اعتراف وابسته است، باید به ۱ یوحنا ۱:۹ اعتماد کنم اگر ما (نجات یافتگان) به گناهانمان اعتراف کنیم، او امین است و گناهان ما را می‌بخشد و ما را از هر گونه نادرستی پاک می‌کند. باید مطمئن باشم که خدا هر چه می خواهد می گوید و من باید از او به خاطر نعمت پربرکت او تشکر کنم و از بخشش و رحمت او شاد باشم. یا اینکه زندگی ام را در پشت درهای زندان بی ایمانی می گذرانم. ایمان، کلیدی است که دل را برای بخشش خدا باز می‌کند.
وعده‌های خدا

اگر صلح و ﺁرامشی به ذهنمان برسد که به او تکیه کنیم و بر او تمرکز کنیم، باید افکارم را بر او متمرکز کنم و به کلام او اعتماد کنم. من باید به وعده های او ایمان داشته باشم، هدیه او را بپذیرم، و از نگرانی خودداری کنم، یا اینکه یک زندگی شکست خورده را تجربه کنم. زندگی‌ای که در ﺁن به من می‌ﺁموزد، به جای موقعیت من، به عنوان پسر بزرگ‌ترین پسر خون‌ﺁشام. اما ایمان، کلیدی است که دلمان را به وعده‌های پرارزش او باز می‌کند.
محبت خدا

اگر عشق عرضه می شود – اگر عشق بی قید و شرط داده شود، چرا باید شک کنم؟ عیسی به ما می‌گوید: همان طور که پدر مرا دوست داشت، من نیز شما را دوست می‌دارم، در محبت من بمانید. پس ایمان کلیدی است که دلمان را به روی محبت بی‌قید و شرط و بی‌قید و شرط او باز می‌کند.
زندگی مسیحی

ایمان روح است که بر کلام خدا قرار دارد. ایمان، دلی است که به وعده‌های خدا عمل می‌کند. ایمان راز یک زندگی مسیحی پراجر است. یه زندگی که پیروز میشه ایمان پیش نیاز عفو است. صلح؛ خلوص و قدرت. ایمان، راهی است که گناه را انکار می‌کند؛ نگرانی؛ ناخالصی و ضعف ایمان کلید عشق اوست.
پایان خدا

چقدر ایمان در دسترسی به وعده‌های خود اهمیت دارد. چقدر اعتماد به اینکه بتونه هر کاری که میخواد در ما و از طریق ما انجام بده مهمه چقدر مهم است که ﺁنچه را که به ما می‌گوید، باور کنیم، چرا که این موضوع دل او را شاد می‌سازد: زیرا بی‌ایمان محال است که خدا را خوشنود سازیم. هب.۱۱:۶ و ایمان هدف نیست. ایمان راه رسیدن به هدف است. اعتماد هدف نیست، بلکه ابزار دستیابی به هدف است. اعتقاد داشتن ﺁرزویی نیست، بلکه ابزاری است که ﺁرمان ما را به ثمر می‌رساند. زیرا هنگامی که ﺁشکار شود، به ایمان نیاز نخواهیم داشت. هنگامی که ﺁشکار شود، همان طور که می‌دانیم نیز خواهیم دانست. و هنگامی که ﺁشکار شود، ما مانند او خواهیم بود، زیرا که او را همان گونه که هست خواهیم دید.
کلید خدا

ایمان و اعتقاد و اعتماد هدف ما نیست- هدف ما نه ارجحیت و ﺁرمان ما است. ایمان و ایمان و اعتماد بیشترین نیاز را به دلمان ندارد. اما ایمان به این موهبت بزرگ و رئوفانه‌ای که به ما داده شده است، ما را بر ﺁن می‌دارد که خواست نهایی‌مان را درک کنیم. ایمان، کلید ماست… اعتقاد داشتن، وسیله ای حیاتی است که قلبهامون رو باز میکنه… به عشقش به عیسی. اگر من همه ایمان داشته باشم تا بتوانم همه کوه ها را از میان بردارم و عشق نداشته باشم، هیچ چیز نیستم. اعتماد کلید اصلی برای باز کردن قلب شما به روی عشق اوست

درباره‌ی Amir Gh

همچنین ببینید

افکار نسنجیده

افکار نسنجیده این مزمور نه تنها در نظر گرفته شده است، بلکه می‌گوید: “غزل” با …

25 نظر

  1. هللــــــــــويــــــــــاه
    جلال برنام خداوندعيسي مسيح
    آميـــــــــــــــــــــــن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *