دوراهی

https://christnetwork.net/wp-content/uploads/2020/10/pexels-photo-5435272.jpg

توبه کن! در غیر این صورت، به ﺁنها کفر گفته اید!”

برادرش با خشم و غضبش را دید، و هنوز هم سخنانش در ذهن فاطمه انعکاس می‌یافت. توبه کن! تو کفر گفتی ﺁنها با یک تهدید مواجه شدند: مجازات کفرگویی مرگ بود. ﺁیا او واقعا کفر گفته بود؟ منظوری نداشت. این یک بحث داغ بود، و او تصادفا چند کلمه را محو کرد. …. …. اما حالا چی؟ چطور این اتفاق افتاده؟ اون داشت تلاش میکرد که درست فکر کنه زندگی او در خطر بود.

فاطمه چهره اش را از دست می داد و نگاهی به کامپیوترش می انداخت. جایی بود که او خصوصی ترین افکار و مشکلات درونی خود را با او در میان گذاشته بود، جایی که می توانست در مورد ایده های جدید صحبت کند و نظرات خود را با گوش های دلسوزانه در میان بگذارد. کامپیوترش پنجره ای به دوستان و ﺁزادی بود.

ولی امروز بهش خیانت کرده بود در نتیجه، او ساعت‌ها در اتاقش حبس شده بود و از جانش می‌ترسید. برادرش هر لحظه ممکنه برگرده و اگه توبه نکنه، ممکنه ﺁخرش باشه باید فکر میکرد باید سریع و واضح فکر میکرد

با وجود این خیانت، کامپیوترش تنها راه چاره او باقی ماند. همان طور که بارها این کار را انجام داده بود، به لپ تاپش برگشت تا به او در فرﺁیندسازی کمک کند.

او با ورود به یک مجمع عربی، یک پست را ﺁغاز کرد.

 

مهر زمان: ۵: ۱۵ صبح، ۲۴ ژوئیهٔ ۲۰۰۸

نویسنده: رانیا

 

او سال ها بود که به عنوان “رانیا” ثبت نام می کرد، اما انجمن او را خوب می شناخت. ﺁنها می دانستند که او واقعا ۲۶ ساله بود، سارا فاطمه المطیری، یک زن جوان پرشور، یک ﺁموزگار پرشور، یک عربستانی وطن پرست و یک مسیحی تازه به مسیحیت گرویده بود.

خانواده فاطمه که در استان قاسم به دنیا ﺁمده است، از یکی از قبایل بادیه نشین مشهور می باشند و او را بر اساس دین اجدادی اسلام بزرگ کرده اند. مادرش که به دنبال دختر مؤمن بود، او را در یک مدرسه قرﺁن در سنین پایین ثبت نام کرده بود و فاطمه ایمان اسلامی خود را بسیار جدی گرفت. او شروع به یادگیری قرﺁن کرد، موهایش را با حجاب به دقت پوشانید، و حتی دو بار در هفته روزه گرفت. او با غیرت مذهبی از خانواده‌اش پیشی گرفت، از تلویزیون و موسیقی دوری می‌کرد و در نهایت به دلیل شور و اشتیاق از دوستانش دست می‌کشید.

مادر فاطمه نگران شد. اون دختر باوفایی میخواست نه متعصب

این اسلامی نبود که او می‌دانست. با ابراز تأسف از تصمیم خود، فاطمه را از مدرسه قرﺁن بیرون ﺁورد و در سیستم دولتی ثبت نام کرد.

 

ولی یه چیزی بهش گفت که این جواب نیست او بار دیگر به جستجوی خدا پرداخت و از او تقاضای کمک کرد. در ﺁن زمان بود که او به انجیلها، به‌ویژه انجیل متی، برخورد کرد. اون رو مجذوب خودش کرد

او چهار بار ﺁن را خواند و بیشتر تحت تأثیر موعظهٔ بالای کوه قرار گرفت. پس از ماه ها بررسی و تحقیق، او پیام ﺁن را پذیرفت. جامعۀ مسیحی ای که با او در ارتباط بود، به او توصیه کرد که دین تازه اش را مخفی نگاه دارد؛ چرا که اسلام در عربستان مجازات مرگ را در پی دارد.

این کار برای فاطمه، پرشور و پرحرارت و رک گویی مانند او دشوار بود، اما او تبدیل خود را از همه پنهان کرد، افکارش را بر روی کامپیوترش نگه داشت و فقط به صورت ﺁنلاین با جامعه مسیحی خود گفتگو کرد.

در این جامعه ﺁنلاین بود که او اکنون در لحظه ی ناامیدی بحرانی اش به خانه بازگشت. پس از یک فکر کوتاه، او این مقام را عنوان کرد و ادامه داد:

مهر زمان: ۵:۱۵ صبح، ۲۴ ژوئیهٔ ۲۰۰۸

نگارنده: رانیا

عنوان: من تو دردسر بزرگی افتادم

متن: ﺁرامش خداوند و خدای ما و عیسی مسیح من تو دردسر بزرگی افتادم خانواده ام به دلیل یک بحث مذهبی در این شب با مادر و برادرم، شروع به شک کردن به من کرده اند. …. ….

برادرش فاطمه نیازی نداشت که به مجمع توضیح دهد که بحث با او چقدر می تواند خطرناک باشد. برادر فاطمه در یک خانواده شروع مشابهی داشت، اما داستان او بسیار متفاوت بود. شور و اشتیاق او به اسلام از دوران کودکی بیشتر شده بود و او متعصب شده بود. در نهایت او به “کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر”، پلیس مذهبی عربستان سعودی، که به اعمال نسخه سختگیرانه ای از اسلام بر شهروندانش اختصاص دارد، پیوست.

با وجود این که بسیاری از مسلمانان به طور خاص و به طور کلی عربستان سعودی، اسلام را با این کمیسیون در میان می گذارند، اما گرایش مذهبی مردان جوان و غیور مانند برادر فاطمه را به خود جذب می کند.

انگشتان فاطمه بر روی صفحه کلید پرواز می کردند، و این کلمات در حالی از او بیرون می ریختند که وقایع وحشتناک غروب را بازگو می کرد. وی توضیح داد که در لحظه ای از ضعف, از نبود ﺁزادی مذهبی در اسلام شکایت کرده است. وقتی خانواده‌اش او را تحت فشار قرار دادند که توضیح دهد، با خود گفت: “راه مسیح از طریق پیامبر پاک‌تر است و فرق عظیمی میان ﺁنان وجود دارد!” برادرش با خشم و تهدید به موعظه پرداخت.

توبه کن! در غیر این صورت به ﺁنها کفر گفته اید!

حتی اگر فاطمه سعی می کرد عذرخواهی کند، به زور وارد اتاقش شد، کامپیوتر او را گرفت و شروع به جستجو در پرونده های او کرد. در ﺁنجا مجلات فاطمه، اعترافات مسیحیان و حتی عکس صلیب را پیدا کرد.

تاریک ترین سوءظن هاش تایید شد یک بدخواهی شدید چشمانش را پر کرد. او او را ترک کرد و به او چهار ساعت وقت داد تا در مورد کارهایی که کرده فکر کند.

توبه کن! تو کفر گفتی

 

چهار ساعت گذشته بود. برادرش هر لحظه ممکنه برگرده باید انتخاب می کرد: ﺁیا او توبه می کند و اسلام را می پذیرد، یا در ایمان مسیحی خود استوار می ماند، که به قیمت جانش تمام می شود؟ اسلام یا مسیحیت کدام است؟”

 

برای فاطمه، همه چیز کاملا به این سوال بستگی داشت، بدون توجه به قدرت اعتقاداتش، هنگامی که با تهدید به مرگ مواجه شد، احتمالا لحظه ای را در نظر داشت که مطمئن باشد که واقعا چقدر مطمئن است: ﺁیا راه مسیح با راه پیامبر فرق دارد؟ ﺁیا می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که یک دین یا مذهب دیگر حقیقت دارد؟ با این حال، ﺁیا حقیقت ارزش دارد که برای ﺁن بمیریم؟ هر ساله میلیون‌ها نفر با معضل فاطمه روبرو می‌شوند: پیروی از اسلام یا مسیحیت, و پرستش خدا یا عیسی مانند فاطمه, مگر ﺁنکه جوینده در یک محیط اسمی یا سکولار زندگی کند, ضررهای بالایی دارد: این می تواند برای یک جوینده خانواده, دوستان, شغلش, و به طور بالقوه زندگی اش برای چنین جویندگان, هزینه ای در بر داشته باشد, صرفا اعتقاد به ﺁنچه که به نظر درست می ﺁید, کافی نیست, و ﺁنها باید مطمئن شوند که ارزش قربانی کردن برای من را دارد.

برگرفته شده از خدایی غیر از یک – نبیل قریشی

درباره‌ی Saber Amiri

هان بر در ایستاده می‌کوبم کسی اگر صدای مرا بشنود و در به رویم بگشاید به درون آمده و با او هم‌سفره خواهم شد و او با من . [email protected]

همچنین ببینید

شریعت یا انجیل دو راه حل کاملا متفاوت

واقعاً شکی نیست که اسلام و مسیحیت در طیف وسیع مذهبی به یکدیگر نزدیک هستند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *