از حرف زدن با خدا درباره این که مشکلات تان چقدر بزرگ هستند، …

از حرف زدن با خدا درباره این که مشکلات تان چقدر بزرگ هستند، دست بردارید و شروع کنید به حرف زدن با مشکلات تان که خدای شما چقدر بزرگ است و نتیجه اش را ببینید.

 

کلام خدا و مانند بسیاری از مزامیر که داود ﺁن را سروده است، بسیار پرارزش است. این سرود با اندوه شدید داود شروع می‌شود و او را بر فراز مصیبت‌های فزایندهٔ خود می‌نگرد و بر سر شرایط سخت زندگی می‌گریزد. با این حال، خدا را جلال می‌دهد و شکرگزاری و حمد را به سبب نیکویی و فیض او می‌دهد. داود سرانجام در تمام سختی‌ها و دردهای خود فریاد کشید: من به رحمت تو اعتماد دارم قلب من در نجات تو شادی خواهد کرد برای خداوند خواهم خواند زیرا که او با من احسان نموده است. در این مزمور داود چند سؤال بی‌پایه و اساس مطرح می‌کند. تا کی منو فراموش میکنی؟ تا کی میخوای صورتت رو از من مخفی کنی؟ تا به کی افکار نگران‌کننده در دل خود ذخیره کنم؟ تا کی تمام دشمنانم بر من پیروز خواهند شد؟ …دیوید احساس کرد که خداوند او را ترک کرده اما احساسات نباید هیچ گاه حقیقت کلام خدا را خدشه‌دار کند. زیرا وعده داده است که با ما خواهد بود، حتی تا پایانش. عیسی خود به ما هشدار داد که در این دنیا مصیبت و مصیبت خواهیم دید. پولس همچنین اشاره کرد که همهٔ انسان‌های خداترس تحت ﺁزار و اذیت قرار خواهند گرفت. اما خود مسیح ما را با این سخنان تشویق کرد: اما خوشحال باش که بر دنیا غلبه کردم. و پیروزی مسیح بر صلیب پیروزی ما میشه و زندگی رستاخیزیافتهش به زندگی جدید ما در مسیح تبدیل شد زیرا که ما با او و اعضای بدن او یکی هستیم. داود همچنان از خدا سؤال نمی‌کرد، اما به یاد می‌ﺁورد که خدا چه وعده‌هایی داده است. از این رو، از خدا تقاضای رهایی کرد. مرا سرور خود بدانید و التماس مرا بشنوید. “به چشمانم نور بده و به بدنم نیرو بده، چون احساس میکنم دارم میمیرم. سرورم دعای مرا بشنو و فریاد من نزد تو بیاید.” او گفت: “اگر دشمنانم گمان کنند بر من غلبه کرده و شادی را ﺁغاز کنند.

 

 

 

 

دعای من

پدر ﺁسمانی؛ من به تو اعتماد دارم و ازت ممنونم که هیچ شرایطی از زندگی وجود نداره که تو ازش خبر نداشته باشی و اینکه در همه چیز من بیشتر از یه فاتح هستم باشد که در هر زمان و در هر چیز با دعا و استغاثه و شکرگزاری، درخواستم را به تو اعلام نمایم. زیرا که به رحمت تو توکل دارم و دل من در خدا، نجات‌دهندهٔ من شادی می‌کند.

درباره‌ی Amir Gh

همچنین ببینید

افکار نسنجیده

افکار نسنجیده این مزمور نه تنها در نظر گرفته شده است، بلکه می‌گوید: “غزل” با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *