از تقاضاهای کوچک و ناچیز دست بردارید

از تقاضاهای کوچک و ناچیز دست بردارید. خدای ما فقیر، مفلس، ناتوان و شکست خورده نیست. به عبارت دقیق تر، ایمان عجیب برکت مضاعف نصیب شما خواهد کرد، طوری که مردم از دیدن معجزات در زندگی شما شگفت زده می شوند. وقتی ایمان عجیب دارید، ما به نورچشمی های خداوند مبدل می شویم.

 

York Cathedral

 

4زیرا مسیح غایتِ#10‏:4 یا ”پایان“. شریعت است تا هر که ایمان آوَرَد، پارسا شمرده شود.
5موسی آن پارسایی را که بر پایۀ شریعت است چنین توصیف می‌کند: «کسی که اینها را به عمل آوَرَد، به واسطۀ آنها حیات خواهد داشت.»#لاویان ۱۸‏:۵.
رومیان ۱۰:۴-۵

استاندارد غیر قابل دسترس

شریعت خدا را می‌بایست برای زندگی‌ای جدید در مسیح کنار می‌گذاشت. مردی که می‌خواهد بر طبق شریعت زندگی کند باید خود را برای حفظ هر یک از قسمت‌های ﺁن شریعت ﺁماده سازد. اما اعمال شریعت برای خدا ناپسند است، زیرا عدالت انسان برای خدا ناپسند است. اما ایماندار زندگی‌ای جدید در مسیح، زندگی‌اش را با فیض سپری می‌کند نه با اعمال شریعت.
زندگی نو در مسیح

مردی که می‌خواهد مطابق شریعت زندگی کند، باید ﺁماده باشد که همهٔ قسمت‌های ﺁن شریعت را نگاه دارد، اما به کسی که در شریعت با مسیح مرد، طبیعت مسیح‌گونه جدیدی داده شده است. مسیحی‌ای که زندگی‌ای جدید در مسیح دارد باید جان خود را فدا کند تا مسیح در او زندگی کند.
مسیح و نجات‌دهنده

این امر برای یهودیان مذهبی بسیار دشوار بود؛ زیرا ﺁنان در رسوم و سنت‌ها غرق شده بودند. اما امروزه در انجیل یوحنا قوانین خفقان‌ﺁور شریعت کامل به چشم می‌خورد. این قوانین با پذیرش خواستهٔ مردم‌پسند و غیریهودی‌ها از فیض و راستی مسیح مغایرت دارد. عیسی مسیح و نجات‌دهنده‌ی جهان بود، اما در طی خدمت زمینی‌اش به ما یادﺁوری می‌شود که او فقط به گوسفندان گمشده‌اش یعنی قوم اسرائیل ﺁمد.
زندگی و نور

و در او، زندگی‌ای بود و (هم)او برای همگان روشن بود. و (هم) تنها در او فضل و راستی بود. و در سرتاسر انجیل یوحنا، نگاه‌های زیبایی از قلب او برای همه می‌بینیم. زنی که در چاه سامره زندگی می‌کرد، با سنگسار کردن شریعت، تضمین مرگ کرد، اما مسیح ﺁب زنده‌ای به او داد، نه این که او را محکوم کند. و با ایمان داشتن به عیسی مسیح به او زندگی ابدی عطا شد.
غرور خودخواهانه

نیقودیموس، یکی از رهبران مذهبی یهودی، به جای ﺁن که شایستگی پذیرش خدا را داشته باشد، با فکر فیض و فیض دست و پنجه نرم می‌کرد. تکبر خودخواهانه شاید دشوارترین مانع برای غلبه بر ﺁن‌ها باشد، زیرا شخص به شایستگی انسان‌ها تکیه می‌کند، در حالی که دیگری به فیض خدا وابسته است. تلاش‌های مداوم مرد مذهبی برای مقبول شدن نزد خدا از طریق اعمال، فریادی است دور از دل شکسته‌ای که تشنه نجات است.
ایمان و میراث‌گرایی

ایمان توسط قانون گرایی تحت الشعاع قرار گرفته. تا جلال فیض خدا از نظر پنهان بماند. اما دل‌هایی که با ایمان به فیض خدا می‌رسد، با شادی‌هایی از بالا پاداش می‌یابد. … این خود عیسی مسیح بود که گفت …به مرد یا زنی که …حتی بیشتر هم داده میشه، اما از کسی که حتی چیزی که اون داره هم ازش گرفته میشه متی ۱۳:۱۲
حقایق بنیادی

استرمبک هنگام نگارش هدیهٔ پرفیض خدا در مورد ﺁب زنده، این کلمات را نوشت. “شریعت نیرویی بیرونی است که امیال طبیعی جسم را محدود و سرکوب می‌کند. این قانون بیان گناهکاری را که انسان از ﺁدم به ارث برده است محدود می‌سازد. شریعت می‌گوید که باید کرد و نخواهی کرد. زندگی تحت قانون بندگی داره اما زندگی کسی که ﺁب حیات را می‌نوشد، یک موضوع محدود‌کننده نیست، بلکه زندگی‌ای است که مانند چشمه‌ای از ﺁب زنده است که از درون می‌ریزد. این یکی از اساسی‌ترین حقایقی است که می‌توان به ﺁن پی برد و به ﺁن پی برد که هیچ تمایلی برای حفظ شریعت به عنوان روشی برای رفتار مسیحی وجود ندارد.
یک نکتهٔ دل

اعمال این قانون برای خدا غیر قابل قبول و برای انسان غیر قابل دسترس است، اما منطق قانونی‌گرایی همچنان در پنهان کردن عطای فیض خدا باقی می‌ماند. اما اعتماد به خدا موضوع هوش نیست. زیرا که با دل، انسان به عدالت ایمان می‌ﺁورد. رومیان ۱۰:۱۰

درباره‌ی Amir Gh

همچنین ببینید

افکار نسنجیده

افکار نسنجیده این مزمور نه تنها در نظر گرفته شده است، بلکه می‌گوید: “غزل” با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *