مسیحی شدن


ما با گرفتن مسیح زندگی الهی-انسانی را می‌پذیریم؛ زندگی‌ای که مرگ بر زندگی انسان‌های متوفی می‌افزاید و ثمره‌اش را در گناه و خود می‌یابد. اشتباه غمناک هزاران نفر از ایمانداران این است که سعی دارند در یک زمان در دو دنیا زندگی کنند – در طبیعت و در خدا, در خود و در مسیح, در جسم و روح, با ایمان و استقلال, با تلاش و استقامت. داشتن زندگی کافی نیست: زندگی عیسی مسیح، مرگ جسم را طلب می‌کند، اگر حیات در ما کامل و ثمربخش باشد. این اصل مطلب است.
پذیرفتن مسیحیت به معنی تغییر دین نیست، بلکه به ایمان ﺁوردن به عیسی مسیح است. در عهد جدید، او به روشنی پاسخی را برای کسانی که می‌خواستند به او ایمان ﺁورند، فراهم کرد. یک بار او با تعالیم مذهبی در مورد تولد دوباره صحبت کرد. وقتی این مرد پرسید منظور عیسی چیست، بخشی از پاسخ او یوحنا ۳:۱۶ بود که می‌گوید: “زیرا خدا ﺁنقدر جهان را دوست داشت که پسر یگانهٔ خود را داد تا هر که به او ایمان ﺁورد، هلاک نگردد بلکه حیات جاودانی یابد.
پس برای این که به مسیحیت روی ﺁوریم باید به عیسی مسیح به عنوان پسر موعود خدا ایمان داشته باشیم. چگونه می‌توانید به عیسی ایمان داشته باشید؟ این شامل چیست؟ افسسیان ۲:۸-۹ توضیح می‌دهد که ایمان، ایمان را می‌ﺁورد: “زیرا که به فیض نجات یافته‌ای به ایمان. و این کار تو نیست این هدیه خداست، نه حاصل کار، تا کسی فخر نکند.” خدا نجات را به ما عطا می‌کند. ما ﺁن را بدست نمی ﺁوریم؛ ما ﺁن را می پذیریم.
با این حال، برای این که ایمانمان را به عیسی مسیح به عنوان سرور نشان دهیم، باید تشخیص دهیم که ناکامل و گناهکاریم ( رومیان ۳:۲۳). فقط خدا می‌تواند همهٔ گناهان ما را ببخشد، هر قدر هم که بد باشد، و زندگی‌ای تازه و عاری از گناه ( رومیان ۸:۱) فراهم ﺁورد. مسیح در حالی که هنوز گناهکار بود، برای ما ( رومیان ۵:۸) مرد تا ﺁمرزش لازم را برای داشتن رابطه‌ای صمیمی با خدا فراهم کند.
“تبدیل کردن” یعنی تغییر دادن یا تبدیل کردن. کسی که به مسیحیت گرویده، به عیسی مسیح به عنوان ظهور خدا اعتقاد داره، پسر زندگی او به زندگی‌ای جدید (۲قرنتیان ۵:۱۷) مبدل شده است؛ زندگی‌ای که امروزه شامل زندگی فراوان (یوحنا ۱۰:۱۰) و زندگی ابدی با خدا در ﺁسمان است (یوحنا ۳:۱۶).
اگر می‌خواهید ایمان خود را به عیسی مسیح ابراز کنید، می‌توانید هم‌اکنون نیز چنین کنید. هیچ دعای خاصی نیست، باید بگی. نجات یعنی پذیرفتن مسیح، نه کسب رضامندی خدا. با این که این سخنان شما را نجات نخواهد داد، در ادامهٔ این مقاله می‌توانید از دعایی استفاده کنید که ایمانتان را به عیسی ابراز کنید و به خدا بگویید که عیسی را نجات‌دهندهٔ خود می‌دانید.
خدای عزیز، می‌دانم که گناهکار هستم و هرگز نمی‌توانم با اعمال نیکوی خود به ﺁسمان برسم. در حال حاضر، ایمانم را به عیسی مسیح به عنوان پسر خدا می‌گذارم، کسی که برای گناهان من مرد و از مردگان برخاست تا به من زندگی ابدی ببخشد. لطفا مرا از گناهانم ببخش و به من کمک کن تا به خاطر تو زندگی کنم از اینکه مرا پذیرفتید و به من زندگی جاودانه دادید ممنونم.

درباره‌ی Saber Amiri

هان بر در ایستاده می‌کوبم کسی اگر صدای مرا بشنود و در به رویم بگشاید به درون آمده و با او هم‌سفره خواهم شد و او با من . [email protected]

همچنین ببینید

متون مقدس مسیحیت

مسیحیان بر این عقیده‌اند که عیسی مسیح پسر خداست، یعنی پسر خدا، کاملا انسانی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *