جشن‌ها و اعیاد مسیحی

St. Francis of Assisi Catholic Church, Henderson, United States

جشن‌ها و اعیاد مسیحی حول و حوش تاریخ‌های مهم زندگی عیسی می‌باشد.

ادونت یا تجلی – فصل چهار هفته ای ﺁماده سازی برای تولد مسیح و برای بازگشت دوباره. اغلب گل‌های میوه‌ای که در راه است، در دعا به کار می‌رود.

کریسمس، تولد عیسی، اغلب با صحنه‌ها، داستان‌ها و مراسم تولد عیسی جشن می‌گرفت. این جشن‌ها حکایت تولد متواضعانهٔ عیسی را در اسبی که حیوانات در ﺁن زندگی می‌کردند به یاد می‌ﺁوردند.

اپیفنی – دیدار سه دانشمند از عیسی درست پس از تولد و متعاقب انتشار خبر تولد او در سراسر جهان.

لنت – دوره ای که به عید پاک ختم می شد و ۴۰ روزی را که عیسی در صحرا روزه می گرفت و دعا می کرد. زمانی برای تأمل و بهبود شخصیت از طریق دعا، روزه‌داری و مطالعه.

هفته مقدس- ﺁخرین هفته زندگی عیسی, از جمله روز یکشنبه نخل, که روز پیروزی وی را هفته قبل از مصلوب شدن به اورشلیم جشن می گیرد؛ روز پنجشنبه ماه، مراسم شام ﺁخر با شاگردان؛ و جمعه ی خوب، روزی که عیسی بر صلیب مصلوب شد، که شناخته شده ترین نماد مسیحیت است.

عید پاک – رستاخیز عیسی از مردگان. تخم مرغ سمبل اصلی عید پاک است، چون نمادی از زندگی جدید است. صلیب‌ها اغلب با گل پوشیده شده‌اند تا نشانهٔ پیروزی عیسی بر مرگ باشد.

روز عروج – وقتی عیسی به بهشت صعود کرد.

پنطیکاست، هدیه‌ای از روح‌القدس، حضور خدا در دنیا، به پیروان عیسی به شکل باد و زبان‌های ﺁتشین.

روزهای مقدس، روزهای رسمی، که بسیاری از مسیحیان، به ویژه کاتولیک، ارتدوکس، و انگلیکان، ﺁن را به رسمیت می شناسند، مردمی را جشن می گیرند که به ویژه زندگی مقدس داشته اند و به عنوان قدیسان رسمی شناخته شده اند.

علاوه بر این، برخی از بخش‌های زندگی یک فرد مسیحی با جشن و خدمات ویژه مشخص می‌شود. این ها شامل تعمید یا تولد در کلیسای مسیحی است؛ تأیید، تعهد ﺁگاهانه به عضویت در کلیسا؛ عروسی ها؛ و تشییع جنازه

درباره‌ی Amir Gh

همچنین ببینید

افکار نسنجیده

افکار نسنجیده این مزمور نه تنها در نظر گرفته شده است، بلکه می‌گوید: “غزل” با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *