بخشش حقیقی

Black butterfly contrast by Gangshan District, Taiwan

 

…که در اون ما بخشش گناهان رو داریم افسسیان ۱:۷
از دیدگاه دلنشین پدر بودن خدا بر حذر باشید – خدا ﺁنقدر مهربان است که ما را می بخشد. این احساسات هیچ جایی در عهد جدید ندارند تنها زمینه ای که خدا می تواند ما را ببخشد، مصیبت عظیم صلیب مسیح است؛ بخشش در هر زمینه ای دیگر کفر ناخودﺁگاه است. تنها زمینی که خدا می‌تواند گناه را ببخشد و ما را به مقبولیت خویش بازگرداند، صلیب مسیح است و هیچ راه دیگری نیست. بخشش، که برای ما خیلی ﺁسونه که بپذیریم، به قیمت رنج کالواری تمام شد. بخشش گناه، بخشش روح‌القدس و تقدس ما با سادگی ایمان، و فراموش کردن ﺁنچه برای خدا بسیار گران تمام شد، برای ما میسر است.
بخشش، معجزه‌ای الهی از فیض است. خدا برای صلیب عیسی مسیح به قیمت از دست دادن گناه و باقی ماندن خدای مقدس تمام شد. هیچ گاه تصور پدر بودن خدا را نمی‌پذیریم، اگر کفاره را محو کند. وحی خدا این است که نمی‌تواند ببخشد؛ اگه این کار رو بکنه، طبیعتش رو نقض میکنه. تنها راهی که می‌توانیم بخشیده شویم این است که با کفاره به خدا بازگردانده شویم. بخشش خدا فقط در قلمرو ماورأالطبیعه طبیعی است.
در مقایسه با معجزهٔ بخشش گناه، تقدس بسیار ناچیز است. تقدیس کردن فقط ابراز فوق‌العاده‌ای از بخشش گناهان در زندگی انسان‌هاست، اما چیزی که عمیق‌ترین قدردانی را در انسان بیدار می‌کند این است که خدا گناه را بخشیده است. پاول هیچوقت از این قضیه قسر در نرفت زمانی که به این نتیجه برسید که خدا به قیمت بخشش شما تمام کرده است، شما را مانند نادرستی در نظر گرفته، و از محبت به خدا محروم می‌سازد.

بخشش حقیقی
بخشش نه تنها شامل بخشش ﺁنانی می‌شود که عمیقا به ما ظلم کرده‌اند، بلکه گاهی نیز لازم است بپذیریم که حقیقتا بخشیده شده‌ایم. احساس گناه اغلب نفس زندگی را خفه می‌کند که از صلیب بیرون می‌ﺁید و می‌گوید: “تمام شده است.”
بی‌یاد
اغلب، ما بار دیگر گناهان را می‌بخشیم و با بی‌رحمی خود را برای خطاکاران می‌کوبیم، اما وقتی بخشیده می‌شویم، دیگر گناه را به یاد نمی‌ﺁوریم. وقتی بخشیده شدی، گناهانت تا شرق دور است از غرب.
بدون ماهی گیری
دی.ال.مودی بزرگ یه بار اشاره کرد که اگه خدا قول بده که تمام گناهانمون رو به اعماق دریا وارد کنه، نباید از مسیر ماهیگیری خارج بشیم و اونا رو به عقب برگردونیم. اگر خدا شما را بخشیده است، پس بخشش او را بپذیرید و خودتان را نیز ببخشید.
پاکسازی روزانه
روز به روز باید به گناهانی که مرتکب می شویم اعتراف کنیم – لحظه به لحظه، زیرا اگر به گناهانمان نزد او اعتراف کنیم، او امین است و فقط گناهان ما را می بخشد و ما را از هر نادرستی پاک می کند. ۱یوحنا ۱:۹ اما به یاد داشته باشید که یک بار بخشیده شد، دیگر گناه را به یاد نمی‌ﺁورد. وقتی بخشیده شد، گناهانت تا جایی که شرق از غرب دور است.
کلمات عاقلانه
نویسنده‌ای ناشناس یک بار نوشت: ما بیشتر شبیه حیوونای وحشی هستیم وقتی که می کشیم وقتی قضاوت میکنیم بیشتر شبیه مردهاست وقتی دیگران را ببخشیم، بیشتر شبیه خدا می‌شویم.
خشم در حال لغو
برای بخشش دیگران لازم است که از خشم و کینه‌توزی دیگران دست بکشید، اما ﺁیا حاضر بوده‌اید که بخشش خدا را از همهٔ گناهانتان بپذیرید؟ ﺁیا ﺁماده‌اید که هدیه‌ای را که از خدا دریافت کرده‌اید، به دیگری تقدیم کنید؟ ﺁیا حقیقتا می‌توانید از بخشش دیگران خودداری کنید، هنگامی که خدا زندگی پسر عزیزش را داد تا شما را ببخشد؟
درد بخشش
یک بار اجازه دادم که زخم‌ها و خشم و درد ناسپاسی‌ها در زندگی‌ام به وجود ﺁید. من زمان زیادی را صرف این کردم که برای همه چیز طلب بخشش کنم: بخشش از هر شخص؛ پاک کردن هر وضعیتی، زیرا در به‌کارگیری ۱یوحنا ۱:۹ به خدا وفادار نبودم، زیرا اگر به گناهان خود اعتراف کنیم، او امین است و گناهان ما را می‌بخشد و ما را از هر گناه پاک می‌سازد.
بنیاد شرکت
دردهام و نبخشیدم را در یک اعتراف روزانه کوتاه نگاه نمیداشتم. اما اون صدای گریه منو شنید و منو از یه گودال وحشتناک ﺁورد بیرون او بیابان مرا به یک باغ تبدیل کرد و پاهایم را دوباره روی یک بنیاد استوار گذاشت. او یک ﺁهنگ جدید در دهان من گذاشت – قربانی سپاس.
دعای بخشش
در کتاب مقدس ﺁمده است که محبت بسیاری از گناهان را می‌پوشاند. استیفان شهید، چون از تجاوزگران خود این حملات را دریافت کرده بود، نمی‌دانست که تا چه حد از دعای بخشش و رحمت او طفره می‌رود. او نمی‌دانست که دعایش که همان دعای بخشش است، همان دعایی است که در صلیب تکرار می‌شد، شاؤل را پوشش می‌داد، کسی که با قتل او موافق بود. استیفان به خوبی می‌دانست که اگر از یهوه طلب ﺁمرزش کند، او را که رسول غیریهودیان شده بود، خواهد پوشانید و به او نوشت… بزرگترین عشق ۱Cor.۱۳:۱۳
قربانی سپاس
من معتقدم که دو چیز مهم وجود داره که دروازه های بهشت رو باز میکنه یکی از مهم‌ترین نیازها برای داشتن دلی سرشار از حمد و ستایش، قربانی سپاس و بخشش است. دیگری قربانی قلب شکسته و شکسته است.
قلب شکسته
بخشش یکی از الزامات اصلی دل شکسته است، چرا که بخشش به دیگران کمک می‌کند تا دلشان شکسته شود. بخشش می تواند به شناسایی خود، غرور، خشم، شهوت، حسادت، پشیمانی کمک کند.
گلدن گیت
بخشش، دروازه‌ای طلایی را به روی دوستی پرمهر خدا در زندگی باز می‌کند. پس مهربون و خوب باش با یکدیگر مهربان باشید. همان گونه که خدا شما را در مسیح بخشید، یکدیگر را ببخشایید. اف.۴:۳۲

درباره‌ی Saber Amiri

هان بر در ایستاده می‌کوبم کسی اگر صدای مرا بشنود و در به رویم بگشاید به درون آمده و با او هم‌سفره خواهم شد و او با من . [email protected]

همچنین ببینید

متون مقدس مسیحیت

مسیحیان بر این عقیده‌اند که عیسی مسیح پسر خداست، یعنی پسر خدا، کاملا انسانی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *